0
Inter Filtre programı sizi yasaklanmış sitelerden korurken, ayrıca sizinde site yasaklamanıza olanak tanıyor.
Bu özellikle çocuklu aileler için çok iyi bir özellik. Çocuğunuzun, istemediğiniz internet sitelerine erişmesini engellemek istiyorsanız, bunu basit bir şekilde Inter Filtre ile yapabileceksiniz. İnterneti daha güvenli bir hale getirecek olan bu program ayrıca ücretsiz sunuluyor.

Geniş veritabanı

Inter Filtre programı, daha önce zararlı bulaşmış veya zararlı yayan siteleri veritabanında tutar. Program ayrıca veritabanını sık sık yenileyerek sürekli güncel bilgilerle korunmanıza olanak tanır. Bu tıpkı antivirüs programı mantığında çalışır. Bununla birlikte çocuklarınız için uygun olmayan sitelerden de onları basitçe koruyabileceksiniz.

İstediğiniz siteyi ve programı engelleyin

Bilgisayarınızdan hangi sitelere girilmemesini istiyorsanız o siteyi, programa ekleyin ve bilgisayarınızdan o siteye erişimi engelleyin. Bu özellik, çocuklarınız için çok faydalı olacaktır. Onları internetin kötü etkilerinden koruyabileceksiniz. Ayrıca siteler gibi bilgisayarınızda çalışmasını istemediğiniz programlarıda engelleyebilirsiniz. Bu özellik, oyun sever çocuklarınız için çok kullanışlı olacak. Sizin istemediğiniz zaman oyun oynamasını istemiyorsanız, oyuna ait programları engelleyebilirsiniz.

Ortak havuz özelliği

Inter Filtre, kullanıcılarının fikirlerini, yani kullanıcıların engellenmesini istediği siteleri bir havuzda toplar. Bu sayede, bütün kötü niyetli sitelerden haberdar olacaksınız. Sizin engellenmesini istediğiniz sitelerde yine bu havuzda toplanacak ve diğerlerine faydalı olacaktır.

Olumsuz özellikleri

Bazı antivirüs programları, Inter Filtre'yi virüs gibi algılayabilmektedir. Engelleme ile güvenliğinizi tehtid ettiğini düşünür. Bu nedenle bazı antivirüs programıyla Inter Filtre'yi kullanamazsınız. Belki başka antivirüs kullanabilirsiniz. Hepsinde bu hatanın alınmadığını söylemekte fayda var. son olarak bir olumsuz özelliğinden bahsetmek gerekiyor. İnternet sitesiniz iyaret ederseniz zaten anlarsınız. Bir tasarımcıyla çalışsalardı çok iyi olurdu. Yazılımcıların tasarımdan zerre anlamadıkları, bu çağ dışı web sitesinden açıkça görülüyor.

Detaylı bilgi almak isteyenler http://www.eaxsoft.com/program/proglar.htm sitesiniz ziyaret edebilirler.

Bu yazı http://www.10line.net adresinde yayınlandı.

Yorum Gönder

 
tic
Top