0
Bu yazıda Online Teknoloji Blogu'nun anasayfası için ipuçları yer alacak. Blogu etkin bir şekilde kullanabilmeniz için bu yazıyla size yardımcı olmayı düşünüyoruz. Basit bir şekilde başlayalım.

Üst menü (gri)

Üst menüde blogu daha aktif şekilde kullanmak ve çeşitli hizmetlerinden (reklam, iletişim) yararlanmak için bilgilendirme linkleri yer alıyor. Aynı menünün sağ tarafında ise blogun sosyal medya hesaplarının bağlantılarını bulabilirsiniz. Ayrıca tarih ve saağte bu menünün en sağında yer alıyor.

Logo altı menü (siyah)

Bu menü sizinle her yeri gezer. Sayfayı aşağı çektiğiniz zaman oda ekranın üstüne yapışıp sizinle aşağıya gelir. Bu menüde popüler olan bazı kategoriler yer alır. Bu kategoriler değişebilir. Ayrıca menünün sağ tarafında arama kutusu yer alır. Bu arama kutusu kilit aramalarda aktif şekilde kullanılabilir; ama herşeyi bu aramada bulamayabilirsiniz. Bunun için size “Google Arama” kısmını tavsiye ediyoruz.

Anasayfada üst kısım

Anasayfada yani siteyi ilk açtığınızda dikkatinizi çeken ilk yerde en üstte “Son Haberler” kısmı yer alıyor. Burda kategori farketmeksizin yayınlanan son haberler dönüyor. Üstüne gelerek haraketi durdurabilir ve bir tooltip açabilirsiniz.

Anasayfanın en üstünde cep telefonu kategorisi yer alıyor. Burda yayınlanan son cep telefonu haberleri yer alıyor. Aktif olarak ziyaret edilen kısımdır.

Son yazılar kısmında kategori farketmeksizin bütün yazılar sırayla yayınlanır. Bu kısımdan bütün blog takip edilebilir.

Sağ kısmın en üstünde Google Arama kısmı yer alır. Bu gelişmiş bir arama formudur. Buradan bütün blog içi arama yapabilirsiniz. Estetik bir arama sonucu sunar. Gelişmiş Google arama ile yapılandırılmıştır.

Reklam kısmı ise bütün sayfayı sizinle gezmesi ile ünlüdür. Reklam verenlerin ilgisini çeken bu durum, reklam görüntülenme oranlarına büyük katkı sağlamaktadır.

Görselde gördüğümüz son nokta ise blogun Facebook sayfasıdır. Aktif şekilde kullanılan sayfada ayrıca blog harici teknoloji ve bilim paylaşımları da yapılmaktadır.

Anasayfada en alt kısma kadar çeşitli kategorilerde yazılar yayınlanır. Bu takipçilerin ne okumak istediklerini belirlemek için yapılmış bir yöntemdir. İnsanlar aradıklarını daha kolay bulabilsinler diye yazılar kategorilere ayrılmıştır. Örneğin en alt kısımda sinema haberlerinin yayınlandığı bir eklentimiz mevcut.

Alt kısım hakkında

Blogun en etkin kısımlarından biridir. Sol tarafta blogu yabancı dilde okumak için bir eklenti bulunur. Hizmet Google tarafından sağlanıyor. Translate eklentisinin hemen altında ise Online Teknoloji Blog'unu e-posta ile takip edebileceğiniz bir kayıt kısmı bulunmakta. Bu blogun bir rss hizmetidir.


Sağ tarafta ise içeriğin korunduğunu gösteren bir logo ile birlikte detaylı ziyaretçi istatistiklerini bulabileceğiniz bir eklenti mevcut. Hizmet Yandex tarafından sağlanıyor.

Yorum Gönder

 
tic
Top