0
Windows 7 kullanıcılarının uzun süredir beklediği müjde, yarım da olsa geldi. İşte sevindiren 
haber!

Microsoft, verdiği sözü tuttu ve Windows 8 ile sunduğu Internet Explorer 10'u Windows 7 için "önizleme sürümü" olarak yayınladı. Windows 7 için yayınlanan IE10, Windows 8'deki ile hemen hemen aynı olduğundan onu IE9 ile karşılaştırmak daha mantıklı.

Internet Explorer 10'da bulunan otomatik güncelleme özelliği, Microsoft'un her ay düzenli olarak yayınladığı yamalarıyüklemeye yardımcı oluyor. Bu arada Internet Explorer 10, Flash'ın farklı bir sürümünü kullandığı için Adobe'un resmi Flash eklentisini yüklemeniz gerekiyor.

Internet Explorer 9'dan yüzde 60 daha hızlı Test sistemimizde gerçekleştirdiğimiz SunSpider testinde IE10, ortalama 229.6 milisaniyeyi tutturmayı başardı. Internet Explorer 9 ise aynı makinede 380.5 milisaniyede kaldı. Yeni tarayıcı, Peacekeeper'da da benzer bir tablo sergiledi: Internet Explorer 10 testte 853 puana ulaşırken Internet Explorer 9 725 puanda kaldı.

Testlerde 64-bit'lik sürümün 32-bit'den performans anlamında farksız olduğunu, 64-bit'in çok az bir miktar daha hızı olduğunu gözlemledik.

32-bit ve 64-bit'lik sürümler artık ayrı Internet Explorer 10 Yayın Önizleme'nin 32-bit'lik ve 64-bit'lik sürümleri ayrı bir indirme olarak sunuluyor. Sisteminiz için uygun tarayıcıyı  indirmeniz gerekiyor, 32-bit'lik IE10 64-bit Windows 8'de çalışmıyor; aynı şekilde 64-bit IE10'u Windows 8'de kullanamıyorsunuz.
Microsoft, daha önce vasat olan 64-bit'lik sürümde önemli geliştirmeler yaparak onu 64-bit 
sistemlerde vazgeçilmez hale getirdiğini söylüyor.Önizleme sürümü Internet Explorer 9'un yerine geçiyor

Internet Explorer 10'u yükleyebilmek için Windows 7 Service Pack 1 yüklü bir sisteme ihtiyacınız var.  Tarayıcıyı Windows XP veya Windows Vista'da kullanamıyorsunuz. Kurulum,sisteminizde yüklü olan  Internet Explorer'ı değiştiriyor.
Internet Explorer 10 Yayın Önizleme sürümünün ne zaman final sürüme yükseltileceği henüz bilinmese de, bu tarihin 2013 başları olacağı tahmin ediliyor.veteknoloji


Yorum Gönder

 
tic
Top