0
HTC, oldukça güçlü donanım yapısıyla dikkat çeken ve şimdiden Android akıllı telefon dünyasının üst seviyesindeki temsilcileri ile karşılaştırılan HTC Droid DNA isimli akıllı telefonunu tanıttı. Android 4.1.1 Jelly Bean işletim sistemini kullanan ve Sense 4+ arayüzüne sahip Droid DNA, 138 gram ağırlığında.

5 inçlik ekran boyutuna sahip olan ürün, 1080x1920 piksellik ekran çözünürlüğü ile tam HD performans ortaya koyabiliyor. İnç başına 441 piksel düşen ekran bu açıdan da başarılı bir yapıya sahip. Diğer yandan ekranın S-LCD 3 teknolojisini kullandığını söyleyebiliriz.

Üst seviye akıllı telefonlar için artık standart olarak görmeye başladığımız yonga seti bu cihazda da bulunuyor.Qualcomm Snapdragon S4 Pro serisinden 4 çekirdekli ve 1.5 GHz frekansında işlem yapan işlemciye Adreno 320 ekran işlemcisi eşlik ediyor. Ara bellek yani RAM biriminin 2 GB değerlerinde olduğunu da ekleyelim.

Cihazda iki adet kamera yer alıyor. Arkadaki ana kamera 8 MP ve 1080p tam HD videolar çekebiliyor. Ön kamera ise 1.9 MP çözünürlüğünde.

NFC yani yakın saha iletişim teknolojisine sahip olan Droid DNA, DLNA bağlantı teknolojisinin yanı sıra 4G desteği ile üstün bağlantı teknolojilerini bir arada sunuyor.

HTC Droid DNA 21 Kasım günü itibariyle satın alınabilecek. tamindir

Yorum Gönder

 
tic
Top