0
Twitter'dan yapılan açıklamaya göre İnternet Explorer'ın eski sürümlerine verilen desteğe son verilecek. Bundan sonra İnternet Explorer 6 ve 7'de Twitter çalışmayacak. Bu durum bazı kesimleri üzebilir; çünkü IE 6 ve IE 7'nin hala kullanıcıları mevcut.

Son zamanlarda İnternet Explorer'ın son sürümleri daha çok kullanılsada eski sürümlerini eski sistemlerle kullanmayan yok değil. Fakat Twitter'ın da kendi içinde geçerli nedenleri var. IE6 ve IE 7'nin yeterince güncel olmaması Twitter'ın bu kararı almasında etkili olmuş.

Dünya çapında çok sayıda kullanıcısı olan bir sosyal medya sitesinin bir internet tarayıcısında çalışmayacak olması o internet tarayıcısını kötü etkileyebilir ama kimin umrunda. Zaten çok eski sürümler. Kullanıcıları da artık IE'nin yeni sürümlerini deneme vakitleri gelmiştir.

Son zamanlarda tarayıcı kullanım oranlarına baktığımız zaman ise Chrome'un yine lider konumda olduğunu görüyoruz. İşte en güncel tarayıcı kullanım raporları.Bu yazı http://www.10line.net adresinde yayınlandı.

Yorum Gönder

 
tic
Top