0
Windows 10'da Reklamlar Nasıl Kapatılır?
Kullanıcıların en çok rahatsız olduğu nokta internet reklamlarıdır. Günümüzde her alanda olduğu gibi internet ortamında da para, reklamlar yoluyla dönmektedir. Bir nevi sanal taciz halini alan reklamlar, yerli yersiz kullanıcıların karşısına çıkarak, işleri zorlaştırmaktadır. Bazı durumlarda ise işler daha da sıkıcı bir hal alarak, reklamı izlemek zorunlu hale getirilmiştir.
Bazı sitelere reklam süresi dolmadan girilmemektedir. Kullanıcılar bu durumdan oldukça sıkıldığı için, reklamlardan kurtulmanın yollarını aramaktadır. Windows 10’da reklam görüntüleme seçenekleri aktif halde bulunmaktadır. Ancak bunları devre dışı bırakmak mümkündür.


Reklamlardan Kurtulma Adımları
Reklamlardan kurtulmak için çeşitli yollar bulunmaktadır. Reklamları kapatmak için reklamın niteliğine göre tercihler yapılmalıdır. Kişiselleştirilmiş reklamları kapatmak için ayarlar seçeneği kullanılmaktadır. Bu adımın sonrasında gizlilik ve genel seçenekleri takip edilmelidir. Gizlilik seçeneklerini değiştirme sayfasında reklam kimliği kullanımı bulunmaktadır. Bu seçenek kapalı konuma getirilmelidir.
Reklamlar başlat menüsü yardımıyla da kapatılabilmektedir. Başlat menüsünde bulunan reklamlardan kurtulmak için ayarlardan kişiselleştirmeye, ardından başlangıç seçeneğine gidilmelidir. Bilgisayardaki işlemler hakkında bilgiler sunan işlem merkezinden kaynaklanan reklamları kapatmak içinse ayarlar menüsünden yardım almak gerekmektedir. Sistem, bildirimler ve eylemler adımları takip edilerek reklamlardan kurtulmak çok kolaydır.
Kilit ekranında resim, slayt ya da spot ışığı kullanıldığında reklamlar kullanıcıların karşısına çıkmaktadır. Bu reklamlardan kurtulmak ise pek mümkün değildir. Bu kilit ekranında ortaya çıkan reklamlar devre dışı bırakılmamaktadır.

Bu yazı http://www.10line.net adresinde yayınlandı.

Yorum Gönder

 
tic
Top