0
Efsane markalardan Motorola bundan 12 veya 13 yıl önce pazarda önemli paya sahipti. Kapaklı ve antenli telefonlarını severdik. Ancak şimdi o cihazlardan eser kalmayınca mecburen kendini yenilemeye çalışan Motorola işlerin yolunda gitmediğini açıkladı. 


Amerikan markası Motorola ilk olarak Google’a satılmıştı. Ardından Google tarafından Lenovo’ya satılan marka piyasaya uygun gayet iyi akıllı cihazlar üretmeye başlamıştı. Şahsen son ürettiği cihaz çok ilgimi çekmişti. Motorola Droid Turbo 2 adlı cihazı sağlamlık açısından piyasadaki tğm marka ce modelleri geçecek seviyedeydi. İnsanların istedikleri yollardan gitmeye başlayan Motorola yine de bu pazarda tutunamadı. Oysa oldukça güzel cihazlar üretiyordu. İnsanlar markadan etkilendikleri zaman o marka onlar için vazgeçilmez oluyor. Bir tür rütbe meselesi. Örneğin Samsung’un Droid Turbo 2’den düşük özelliklere sahip olan cihazları Droid Turbo ile aynı fiyata satılsa bile millet Samsung’u tercih ediyor. Çünkü Samsung yıllardır bu işim peşini bırakmadı ve pazardaki payını kaptı. Şimdi de kimseye vermiyor. 

Uzun lafın kısası bundan böyle pazarda Motorola markasını göremeyeceksiniz. Ancak Motorola tamamen de yok olmayacak. Lenovo markası ile birleşecek. Zaten Lenovo’nun olan marka iki marka olarak satışa sunulacak. Örneğin yeni bir logo hazırlanacak ve telefonların üzerinde M ve L harfleri olacak. Motorola bu işi tek başına götüremeyince güçler mecburen birleştirilmek zorunda kalındı. Dileriz Motorola için bu hayırlısıdır. Zira öyle bir marka pazarda yok olmamalı.

Bu yazı http://www.10line.net adresinde yayınlandı.

Yorum Gönder

 
tic
Top