0
Dünya üzerinde 1.5 milyar kullanıcı sayısıyla bir rekora imza atan Facebook, kullanıcıları için yeni bir özellik daha getirdi. Facebook getirdiği yeni özellikle, kullanıcıların öldükten sonra hesaplarını miras olarak bırakabilme imkanı tanıyor.
Hesabınızı miras bırakabileceksiniz
''Legacy Contact'' yani ''Miras Kontratı'' olarak hesapların güvenlik ayarlarına gelen menüye giriş yaparak, eğer hayatınızı yitirirseniz hesabınızın konrolünün kime geçeceğini belirleyebiliyorsunuz. Seçtiğiniz kişi, eğer siz hayatınızı yitirirseniz ve Facebook bunu teyit ederse, hesabınızın profil ve kapak resmini değiştirebilir yada hesabınızı tamamen kapatabilir.
Öldükten sonra hesap kontrolü
Facebook yöneticisi Vanessa Callison yaptığı açıklamada, bu özellik ile birlikte yaşamını yitiren kişilerin aile ve arkadaşları hesaplarını kolayca kontrol ederek, ister kapatabileceklerini isterlerse de anmaya devam edeceklerini belirtti.
Henüz Amerikalılar için aktif
Şu an için sadece Amerikalı kullanıcılar için aktif olan özelliğin kısa bir süre sonra global olarak aktif edileceği tahmin ediliyor.  Bu yazı http://www.10line.net adresinde yayınlandı.

Yorum Gönder

 
tic
Top