0
Siber güvenlik uzmanları tarafından hazırlanan yeni bir rapora göre, 2014 yılında 1500'den fazla siber saldırı olayı yaşandı, bu saldırılarla birlikte bir milyardan fazla veri kaydı çalındı.
Hollanda merkezli siber güvenlik firması Gemalto tarafından hazırlanan rapor, 2014 yılında hacker saldırılarında ciddi bir artış yaşandığına gösterdi.
VERİ HIRSIZLIĞINDA YÜZDE 78 ARTIŞ VAR
Hazırlanan raporda, 2013 yılına oranla güvenlik duvarlarını aşmayı başaran saldırıların yüzde 49 arttığı, çalınan veri oranında ise yüzde 78 artış yaşandığı belirtildi.
SALDIRILARIN YÜZDE 54'Ü BİLGİ HIRSIZLIĞI OLDU
Gemalto, saldırılarda şahsi bilgi hırsızlığının birinci sırada geldiğini ve yapılan saldırıların yüzde 54'ünü oluşturduğunu belirtti. Bu tür saldırılarda bireylerin e-posta adresleri, isimleri, şifreleri ve banka bilgileri gibi verilerin hedef alındığı ifade edildi.
SALDIRILARDA YÖNTEM DEĞİŞİKLİĞİ
Gemalto yetkilisi Tsion Gonen, 'siber saldırılarda yöntem değişikliği yaşandığını ve hacker'ların uzun dönemli kimlik hırsızlığına daha fazla önem verdiğini' belirtti. Gonen, 'elde edilen şahsi bilgilerle hacker'ların çeşitli suçlarda kullanılmak üzere sahte kimlikle hazırlayabileceklerini' söyledi.Bu yazı http://www.10line.net adresinde yayınlandı.

Yorum Gönder

 
tic
Top