0
Son zamanlarda sıkça karşılaşılan bir sorun, telefon ekranlarının çizilmesi. Bunun önlemek için ekran koruyucu takıyoruz. İş o hale geldi ki ekran koruyucuyu korumak için bilr ekran koruyucu takacak durumdayız. Telefon üreticileri son zamanlarda Gorilla Glass gibi çizilmeye ve kırılmaya dayanıklı ekran üretmeye başladılar. Bunlar maliyeti biraz arttırsa da telefonlarda standart kullanılan bir donanım haline gelmeye başladı. Peki ekranınız istemeden çizildi nasıl bu sorunu çözeceksiniz?
  1. Ekran değişimi yaptırabilirsiniz. Bu pahalı ve gerçek bir çözümdür. Ekranı değiştirdikten sonra daha dikkatli olun. Ekranınız çizilmesin.
  2. Araba pastası işe yarayabilir. Araba çiziklerinde kullanılan, ya da araba boyası, araba cilasıyla harika uyum içinde çalışan araba pastası, arabalardaki küçük kusurlar gibi telefonunuzun ekranındaki küçük kusurlar da gidecektir.
  3. Sıvı yağ sorununuzu çözebilir. İşin sırrı elbette boşlukları doldurmakta. Çizilen yer hafif boşluk olduğu için burayı yağ ile doldurabilirsiniz. Bu en azından gördükçe sinirlerinizin bozulmasını engelleyecektir.
  4. Pudra ve karbonat, ilginç bir karışım olacak. İki kaşık karbonat ve iki kaşık pudrayı karıştırın. Üzerine bir kaşık su ilave edin ve krem şeklini alana kadar karıştırmaya devam edin. Uygun yapıya büründüğünde telefonunuzun ekranında yer alan çizik kısmı bu kremle ovmaya başlayın. Sadece çizik yerde kullanın başka bir boşluğu doldurmasına izin vermeyin. Dikkatli olun. İşlem bittikten sonra 10 dakika kadar kurumasını bekleyin. Ardından ekranı hafifçe bastırmadan temizleyin.
İlk yöntem hariç hepsi geçici yöntemler ve zaman içinde ekranın çizik olduğu tkerar gözle görülmeye başlayacaktır. Bunun sebebi çizik kısmı doldurmak için kullandığınız maddenin zamanla yok olmasıdır. İşlemi tekrarlayabilirsiniz.

Telefonumun eknranı çizildi ne yapacağım?

Bu yazı http://www.10line.net adresinde yayınlandı.

Yorum Gönder

 
tic
Top