1
Yeni bir Twitter şeffaflık rapor açıklandı ve bilin bakalım lider kim? Elbette biziz. En çok içerik kaldırtan hükümet bizim hükümetimiz. Mahkeme kararıyla 65 içerik kaldırtan ülkemiz, son zamanlarda internet yasakları konusunda başı çekiyor. Teknoloji ve çağa ayak uydurma konusunda adım ilerleme yok.

Sadece 65 içerik mi demeyin. Bu mahkeme kararıyla kaldırtılan içerikler. Gerçek rakamlar şu şekilde; ülkemizden Twitter yönetimine 304 hesapla ilgili 183 Tweet silme talebi gitti. Bu işlemlerin gerçekleştirildiği açıklandı.

Rakamlar biraz düşük ama dünyada eşimiz benzerimiz yine yok. Yasak üstüne yasak koyduğumuz internetimizde lider olduğumuz tek konu yine yasaklar ve engellemeler.

Twitter'a renkli ifadeler

Twitter Yasaklarında Lideriz

Bu yazı http://www.10line.net adresinde yayınlandı.

Yorum Gönder

  1. Kullanıcı arama – Tweet RT ve Favorite listeleme ve silme – Unfollower bulma ve silme gibi işlemler için http://followerfilter.com sitesini kullanıyorum.Çok yeni olmasına rağmen tıkır tıkır çalışıyor tavsiye ederim.

    Üstelik sizi takip etmeyenleri görmek için giriş yapmanıza dahi gerek yok. Sitenin ana sayfasından Twiter’a giriş yapmadan istediğiniz kullanıcı adını aratıp bilgileri görebilirsiniz.Üstelik ücretsiz.

    YanıtlaSil

 
tic
Top